קרן פנסיה

חסכון לארוך טווח לגיל הפרישה אמנם נשמע כמו משהו רחוק, אך הנו נדבך משמעותי בחיינו ותכנון עתידנו. בגילאים בהם לא תוכלו לעבוד יותר, בחירה בקרן פנסיה נכונה, מבטיחה שבבוא העת תוכלו להנות מהפרישה לגמלאות, לעשות מה שאתה אוהבים וכמובן לשמור על רמת החיים אליה הורגלתם. האפשרויות בתחום קרנות הפנסיה הינן רבות, ובחירה במסלול חסכון נכון עבורכם יכולה להוסיף לכם אלפי שקלים לקצבת הפנסיה בגיל הפרישה. אנו בדקר ביטוחים נלווה אתכם בכל תהליך ההצטרפות לקרן הפנסיה ועד קבלת הקצבה בגיל הפרישה. 

 

מהי קרן פנסיה ?

קרן הפנסיה היא מכשיר חסכון פנסיוני לטווח ארוך, מכשיר זה מבטיח תשלום חודשי לכל ימי חייו של העמית בקרן לאחר פרישתו מעבודה בהגיעו לגיל הפרישה. קרן פנסיה הינה מנגנון ביטוח הדדי, כאשר סיכוני הביטוח אינם מוטלים על חברת הביטוח אלא על העמיתים עצמם, המבטחים זה את זה באופן הדדי ולכן בקרנות הפנסיה אין חברה מבטחת ולעומת זאת יש רק גוף מנהל.

את מרכיבי הפנסיה השונים, הכוללים קצבת נכות, תשלומים לשאירים במקרה מוות וקצבת זקנה, ניתן לשנות בהתאם לצרכים האישיים של העמית. כך, לדוגמא, ניתן להרחיב את היקף הפנסיה שתשולם במקרה מוות או נכות, כאשר יש ילדים התלויים כלכלית בעמית, על חשבון הקטנת קצבת הזקנה.

קרנות הפנסיה נבדלות גם באפיקי ההשקעה המוצעים בהן, המשפיעים, יחד עם גורמים נוספים במשק, כמו תוחלת החיים הממוצעת, על גובה הקצבה המשולמת לעמיתים בהגיעם לגיל הפרישה.  זו אחת הסיבות לכך שברכישת קרן פנסיה חשוב ביותר לפנות לסוכנות ביטוח מקצועית ומנוסה.

נקודות חשובות לבחירת קרן פנסיה

  • עוצמה פיננסית – חשוב לוודא כי הגוף המנהל את הכספים שלכם יציב מבחינה פיננסית, ושומר על עוצמתו לאורך שנים.
  • תשואות – חשוב ללבדוק תשואות לאורך שנים (ולא רק שנה אחרונה), השגת תשואות גבוהות לאורך שנים מעידה שישנם מומחים העושים את עבודתם נאמנה.
  • מגוון מסלולי ביטוח והשקעה – בדקו כי הקרן מציעה מס' רחב של מסלולי ביטוח והשקעה הניתנים לשינוי בכל עת. כך תוכלו להבטיח שבכל שלב בחיים תהיו מוגנים לפי צרכיכם.

 

קרן פנסיה בדקר ביטוחים

בדקר ביטוחים אנו נעניק לכם ייעוץ בלתי תלוי, לבחירת המסלולים המתאימים והמשתלמים ביותר לכם ולצרכיכם האישיים. אנו נייצג אתכם מול הגוף המנהל (קרן הפנסיה) הנבחר, ונבטיח כי תקבלו את כל התגמול המגיע לכם בגיל הפרישה או במקרה ביטוח.