קרן השתלמות

קרנות השתלמות הפכו בשנים האחרונות בעקבות השינויים במערכת החיסכון הפנסיוני בישראל לאטרקטיביות יותר עבור חוסכים רבים. באפיק חסכון זה אנו חוסכים לטווח הבינוני, והכספים הנחסכים בקרן יכולים לשמש אותנו למעשה לכל מטרה.

 

מהי קרן השתלמות

קרן השתלמות היא קופת חיסכון לטווח בינוני ולטווח ארוך המשמשת שכירים ועצמאיים למטרות חיסכון. על ידי הפקדה לחיסכון גם השכירים וגם העצמאיים נהנים מהטבת פטור ממס רווחי הון על הרווחי הקופה. בנוסף השכירים והעצמאיים נהנים מהטבות מס בגין ההפקדות המבוצעות לקופה במהלך השנה. הכספים שבקופה יהיו נזילים למשיכה לכל מטרה לאחר 6 שנים מיום ההפקדה הראשונה או לאחר 3 שנים במקרה ומדובר בחוסך שעבר את גיל הפרישה. שימו לב, הקופה תמשיך להיות נזילה כל עוד לא משכתם ממנה כספים, כלומר אתם יכולים להמשיך לחסוך וכל הכסף יהיה נזיל. ברגע שתבצעו משיכה, כל הכסף שהיה בקופה עד ליום המשיכה ישאר נזיל וכל שקל חדש שמופקד לקופה יתחיל לספור את הוותק מההתחלה. 

נקודות חשובות לבחירת קרן השתלמות

  • בחינת ביצועים לאורך זמן – יש לבחון את ביצועי הקרן לאורך שנים ולא לפי חודש-שנה אחרונים. ככל שטווח הבדיקה יהיה ארוך יותר, כך מובהקות הנתונים טובה ומהימנה יותר.
  • מדד שארפ – אנחנו כצרכנים פיננסים נוטים להתייחס לתשואת הקרן ופחות למדדי סיכון לרבות מדד שארפ, אבל בפועל מדד שארפ מספר לנו סיפור אמיתי יותר מתשואה. אז כשאתם שומעים או מציעים לכם קרן השתלמות, ומספרים לכם על התשואה הטובה שלה, תשאלו ותבחנו גם את מדד שארפ שלה ביחס לקרנות ההשתלמות האחרות בקטגוריה שלה.
  • דמי ניהול – ניתן לגבות בקרן השתלמות דמי ניהול של עד 2% (שזה המון!), בדקו כי בקרן ההשתלמות אליה אתם בוחרים להצטרף דמי הניהול הוגנים כלפיכם ובכך תוכלו להעצים את החסכון בקרן.

 

קרן השתלמות בדקר ביטוחים

אנו בדקר עובדים במשך שנים רבות עם חברות ביטוח וגופים פיננסים מובילים. בעקבות הניסיון רב השנים, אנו מעמידים עבורכם מגוון קרנות השתלמות מובילות שמאחוריהן גופים פיננסים יציבים ומוכרים.