ביטוח ציי רכב הינו מוצר ביטוחי המיועד לחברות ועסקים המחזיקים ברשותם ציי רכב בסדרי גודל שונים, כאשר מטרת הביטוח היא לבטח את כלל כלי הרכב של החברה, הארגון או בית העסק, באמצעות מוצרי ביטוח שונים המותאמים לסוגי הרכב השונים המוחזקים בצי ובהתאם לצרכי הנסיעה ואופן השימוש ברכבים אלו.

בתחום ביטוחי ציי רכב, קיימים שני סוגים עיקריים של ציי רכב:

  1. ציי רכב המורכבים מכלי רכב פרטיים ומסחריים במשקל של עד 3.5 טון- ציי רכב אלו מצויים בבעלותן של חברות ליסינג והשכרה וכמו כן בבעלות חברות ועסקים העושים שימוש ברכבים לצרכי ביצועה של העבודה השוטפת.
  2. ציי רכב המורכבים מכלי רכב כבדים במשקל שמעל 3.5 טון- ציי רכב אלו מצויים בין היתר בבעלותן של חברות הובלה וחברות הסעה בשכר. כמו כן, ציי רכב אלו מוחזקים על ידי חברות העוסקות במתן שירותי הפעלה של רכבים מיוחדים כגון: נגררים, כלי צמ"ה, מלגזות וכדומה.

איך קובעים המחיר של ביטוח ציי רכב?

כאמור, ככל שיש יותר רכבים ככה משלמים פחות. חברות הביטוח מתייחסות לצי הרכב כמו אל רכב אחד ענק שמחולק לאלפי יחידות או מאות יחידות. עיקרון זה נקרא סבסוד צולב, והעיקרון אומר שרמת הסיכון של כל הרכבים הללו אחידה, כאילו היו שייכים לאדם אחד או לנהג אחד. במקום לבטח כל אוטו בנפרד, אפשר לעשות ביטוח מלא, לכל הרכבים. מה הקץ'? אין בדיוק, אבל כן יש משהו לקחת בחשבון: עלות הרכבים כולם, תהיה הצטברות של המחיר לאור הסיכונים האינדיבדואליים של הנהגים: במילים אחרות, לכל רכב יש מחיר אחר, אבל ביחד משלמים עליהם כיחידה אחת.

ביטוח ציי רכב

ביטוח ציי רכב, למה זה טוב? בעבור מי זה מיועד? מה האינטרס של כל אחד מהצדדים?

  1. הפרמייה כולה היא אחת
  2. יש רק חוזה אחד, מול גורם מטפל אחד, וגורם תביעות אחד
  3. חוסך זמן, כסף וטרחה
  4. זה מקטין את הסיכון לתאונות, כי בגלל שהפוליסה היא אחת ויש לה חוקיות אחת, אז ככל שיש יותר תאונות משלמים יותר פרמייה. זה אומר, שבעלי הצי יבקשו להעסיק או למכור את הרכבים רק לאנשים שיש להם מעט תאונות, כך שהתמונה הגדולה היא גם טובה לציבור כולו. ככל שיש פחות תאונות, ככה אפשר לבקש הנחה בפרמייה הכללית בשנה הבאה.

ביטוחי ציי רכב- מה חשוב לדעת?

ביטוח ציי רכב אומנם שייך לתחום ביטוחי הרכב אך מרכיבי ותנאי הפוליסות השונות בתחום זה שונים באופיים מפתרונות הביטוח לבעלי רכב יחיד. כפועל יוצא מכך, רכישת פוליסות בתחום ציי הרכב, חייבת להיעשות על ידי סוכנות ביטוח מקצועית העוסקת ומתמחה במתן פתרונות ביטוח לבעלי ציי רכב המחזיקים ברשותם כמות גדולה של רכבים. מרכיבי הפוליסה בתחום זה נקבעים בין היתר בהתאם לסוגי הרכב המוחזקים בצי, מטרות והיקף השימוש בהן, צרכי העבודה השוטפת ופתרונות ביטוח מקיפים בכל הנוגע לאובדן רווחים והכנסות בשל השבתה של אחד או יותר מכלי הרכב המוחזקים בצי.

דקר ביטוחים- מומחים לביטוחי ציי רכב

אנחנו בסוכנות הביטוח דקר ביטוחים, מאפשרים לכל אחד ואחת מבעלי ציי הרכב שביניכם, ליהנות ממגוון רחב של פתרונות ביטוח מיוחדים המותאמים למכלול הצרכים הביטוחיים בכל הנוגע לאחזקת ציי רכב ותפעול הרכבים בצי ברמה השוטפת. פתרונות אלו מבוססים בין היתר על הידע, הניסיון והמיומנויות המקצועיות אותן רכשנו בתחום ביטוחי הרכב לאורך 25 שנות פעילותנו ועל ההיכרות המעמיקה שלנו עם ענף הביטוח העסקי המשלב בתוכו מרכיבי ביטוח ייעודיים המותאמים למחזיקי ציי רכב.