בוודאי נתקלם בשם הזה, צמ"ה, ושאלתם את עצמכם מה הוא אומר. מדובר בראשי תיבות של ציוד מכני והנדסי, כזה המשמש חברות גדולות כמו חברת החשמל, נמלים וחברות קידוח נפט וגז שיש בישראל לא מעט מהן כעת. מדובר על כלים גדולים, יקרים, מגושמים לעיתים, שעושים עבודה סיזיפית המחליפה אנשים. למשל: מנופים, מחפרים, ועוד. כל אלו דורשים לא רק תפעול מקצועי ותחזוקה יומית שופטת – אלא גם ביטוח צמ"ה איכותי.

מהו ביטוח צמ"ה? איך מבטחים בכלל ציוד מכני והנדסי?

ביטוח צמ"ה הינו מוצר ביטוחי המיועד לצרכי כיסוי נזקים הנגרמים לכלי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) שונים מכל סיבה שהיא. מוצר ביטוחי זה נכלל בקטגוריית "רכבים מיוחדים" המשלבת בתוכה את כל סוגי כלי הרכב המצויים בסיכון גבוה, כאשר בין יתר כלי צמ"ה הנכללים בקטגוריה תוכלו למצוא: מנופים, מערבלי בטון, טרקטורים, דחפורים, שופלים, עגורנים וכדומה.

ביטוחי צמ"ה משלבים בין מספר מוצרי ביטוח שונים בתחום ביטוחי הרכב, לרבות, ביטוח חובה, מקיף וצד ג', כאשר כל אחד ממוצרי הביטוח השונים מותאמים מצד אחד לסוגי הצמ"ה השונים בהתאם למשקלם ושנת ייצורם ומצד שני לאופי העבודה לה הם נדרשים ומאפיינים שונים הקשורים למפעילי הכלי (גיל, וותק תעבורתי ותעסוקתי בתחום, עבר ביטוחי וכדומה).

הכיסוי הביטוחי לכלי צמ"ה משלב בין כיסוי בסיסי המיועד לצרכי כיסוי ביטוחי במקרים כגון: תאונה, גניבה, שריפה וכדומה לבין הרחבות ביטוחיות המיועדות לצרכי כיסוי כלי צמ"ה מפני נזקי רעידת אדמה וגרימת נזק במכוון. כמו כן, קיימות תוספות ביטוחיות המיועדות לצרכי כיסוי שירותי גרירת כלי צמ"ה, כיסוי נזקים במערכות האבזור של כלי הצמ"ה, כיסוי לצרכי הגנה משפטית לבעלי כלי הצמ"ה ועוד.

ביטוח צמ

ביטוחי צמ"ה עושים רק אצל המומחים של דקר ביטוחים

אנחנו בסוכנות הביטוח דקר ביטוחים, עוסקים ומתמחים בתחום ביטוחי הרכב כבר למעלה מ-25 שנה, כאשר הידע המקצועי והניסיון המעשי אותו רכשנו לאורך השנים, מאפשר לכל אחד ואחת מלקוחותינו ליהנות ממגוון רחב של חבילות ביטוח המותאמות בעבורם באופן אישי.

בתחום ביטוחי ה-רכבים המיוחדים, אנו מתמחים בתכנון והקמה של פוליסות ביטוח למשאיות, מלגזות, נגררים וכלי צמ"ה. ביטוחי צמ"ה המשווקים על ידינו מותאמים גם בהתאם למאפייני הכלי ואופן השימוש בו וגם למכלול צרכיהם הביטוחיים של בעלי כלי הצמ"ה בהיבט העסקי, לרבות, ביטוח אובדן רווחים בגין השבתת כלי צמ"ה, ביטוח אחריות מקצועית למפעילי כלי צמ"ה, ביטוח תקלות מכאניות בכלי צמ"ה ועוד.

לקוחותינו בתחום ביטוחי הרכב בכלל וביטוחי צמ"ה בפרט, נהנים ממעטפת שירות אישית המלווה אותם לאורך כל תקופת הפוליסה, החל משלבי התכנון וההקמה של הפוליסות השונות ועד לניהול תביעות ביטוח אל מול החברה המבטחת.