ביטוח סיעודי הינו מוצר ביטוח הנכלל בקטגוריית ביטוחי בריאות וביטוח סיכונים ומטרתו לאפשר לכל אדם הנקלע למצב סיעודי להתמודד עם הנטל הכלכלי הנלווה להוצאות הטיפול הסיעודי וזאת באמצעות קבלת פרמיה חודשית המיועדת לצרכי מימון הוצאות הטיפול השונות.

מהו מצב סיעודי

מצב סיעודי, על פי ההגדרה הביטוחית במדינת ישראל, הינו מצב רפואי במסגרתו האדם הסובל ממצב זה איננו יכול לבצע בכוחות עצמו מספר פעולות יומיומיות שגרתיות כגון: שתייה ואכילה, שכיבה וקימה, התלבשות ופשיטת בגדים, וכמו כן, הוא איננו שולט בסוגרים ואף איננו יכול לבצע פעולות הליכה בכוחות עצמו. מספר הפעולות המגדירות מצב סיעודי משתנה מפוליסה לפוליסה, כאשר ברוב המקרים מדובר על אי יכולת ביצוע של 3 פעולות.

חשיבותו של הביטוח הסיעודי

אי יכולת ביצוע הפעולות היומיומיות השגרתיות, מחייב את האדם המתמודד עם מצב סיעודי בקבלת סיוע וטיפול סיעודי שעלותו החודשית נעה בממוצע בין עשרת אלפים ל-18 אלף שקלים מדי חודש!! העלות הגבוהה הנלווית להליכי הטיפול בחולה הסיעודי, ממומנת בחלקה המזערי על ידי המדינה באמצעות המוסד לביטוח לאומי ובחלקה הגדול על ידי בני משפחתו של האדם הסובל ממצב סיעודי. הוצאה כספית זו עלולה להגיע למאות אלפי שקלים תוך פרק זמן קצר ובחלק גדול מהמקרים היא מהווה נטל כלכלי הולך ומעמיק על בני משפחתו וקרוביו של האדם הסובל ממצב סיעודי.

לפיכך, הביטוח הסיעודי, המעמיד לרשות המבוטח קצבה חודשית לצרכי מימון הוצאות הטיפול הנדרשות, מהווה את הפתרון הכלכלי האופטימאלי ביותר והוא מאפשר למבוטח/ת לא להפוך לנטל כלכלי על בני משפחתו והקרובים אליו.

דקר ביטוחים – ביטוחי סיעוד בהתאמה אישית

אצלנו בסוכנות הביטוח דקר ביטוחים, תוכלו למצוא את שירותיה של מחלקת ביטוחי בריאות המתמחה בהליכי תכנון והקמה של ביטוחי סיעוד. מוצרי הביטוח המשווקים על ידינו בתחום ביטוחי הסיעוד מעמידים לרשותכם את המעטפת הביטוחית המורחבת ביותר למקרי סיעוד הנובעים גם בשל גילו הכרונולוגי של המבוטח וגם בשל מצבי סיעוד הנובעים כתוצאה מתאונת דרכים, תאונת עבודה, מחלות דמינציה, אלצהמייר וכדומה. מוצרי הביטוח הסיעודי המשווקים על ידינו מותאמים לכל מבוטח/ת ברמה האישית וזאת בהתאם לגילו, מצבו הבריאותי וכו'.